skip to Main Content
۰۲۱-۴۴۲۶۹۶۵۶

کمک ها ی نقدی

جمعیت خیریه تولد دوباره از کارتن خواب ها، افراد گرفتار اعتیاد و افراد بهبود یافته و خانواده هایشان که دچار مشکلات اقتصادی هستند، حمایت می کند. اگر شما هم علاقمند هستید به این افراد کمک کنید می توانید کمک های نقدی را در اختیار تولد دوباره قرار دهید.

شماره حساب جمعیت خیریه تولد دوباره:

۷۸۶۰۷۰

بانک رفاه، شعبه اشرفی اصفهانی

کد بانک ۱۰۸۶

شماره کارت جمعیت خیریه تولد دوباره:

۷۷۹۴ ۸۵۶۲ ۶۳۱۸ ۵۸۹۴

بانک رفاه

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن ۴۴۲۶۹۶۵۶، ۴۴۲۶۹۵۴۶ تماس بگیرید.

کمک ها ی غیر نقدی

خیران محترم می توانند وسایل اضافی و دست دوم خود را در اختیار جمعیت خیریه تولد دوباره قرار دهند تا از این وسایل در دی آی سی ها، شلترها استفاده شود. همچنین خیران می توانند با تامین مواد غذایی در تهیه غذا برای کارتن خواب ها مشارکت کنند.

اجناس مورد نیاز:

  • مواد غذایی( برنج، روغن، حبوبات، گوشت، مرغ و….)
  • لوازم بهداشتی ( وسایل شوینده و ضدعفونی کننده، صابون، شامپو، نوار بهداشتی و…)
  • پوشاک نو یا دست دوم
  • وسایل دست دوم خانه ( یخچال، تلویزیون، فرش، گاز، ماشین لباس شویی، مبل، کابینت، در و پنجره و….)
  • تجهیزات اداری( میز و صندلی، کامپیوتر، کتابخانه و…)

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن ۴۴۲۶۹۶۵۶، ۴۴۲۶۹۵۴۶ تماس بگیرید.

کمک ها ی خدماتی

از آنجایی که بهبودیافتگان برای تامین هزینه های زندگی خود نیازمند شغل و کسب درآمد هستند، یکی از اقداماتی که صاحبان مشاغل و حرفه ها می توانند انجام دهند این است که تخصص و حرفه خود را به بهبودیافتگان آموزش دهند و از آنها به عنوان نیروی کار استفاده کنند. با چنین اقدامی امکان بازگشت بهبودیافتگان به زندگی و پاک ماندن آنها افزایش می یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن ۴۴۲۶۹۶۵۶، ۴۴۲۶۹۵۴۶ تماس بگیرید.

استفتا از مراجع در مورد کمک به کارتن خوابها

حضرات آیات عظام شبیری زنجانی، موسوی اردبیلی، روحانی، مکارم شیرازی و صانعی به پرسشی درباره وظیفه حکومت و مردم درقبال کارتن خوابها پاسخ گفته اند.

پایگاه خبری «شفقنا» نوشت: متن پرسش مطرح شده و پاسخ این مراجع تقلید شیعه بدین شرح است:

در طول سال به ویژه در ایام و شبهای زمستان افرادی دیده می شوند که به دلایل مختلف از جمله فقر در خیابان های بی سر پناه به سر برده (کارتن خوابها) و شب ها و روزهای سختی را می گذرانند و چه بسا از سرما و گرسنگی جان بدهند. وظیفه حکومت و مردم به ویژه افراد متمول و برخوردار در قبال کمک به این افراد برای تامین حداقل معشیت و سر پناه چیست؟ آیا می توان به صرف اینکه بعضی از این افراد دارای مشکلاتی نظیر اعتیاد و یا آسیب هایی دیگر هستند آنها را رهاکرده وبه سرنوشتشان بی اعتنا بود؟

حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی

بسمه تعالی

افراد غنی که تمکن مالی دارنددر صورتیکه با موارد دیگر تزاحم نداشته باشد،لازم است در رفع مشکل آنها سعی نمایند. در فرضی که خوف تلف جان آنها وجود دارد، حفظ جان آنها بر همگان واجب است. در هر صورت فرقی بین افرادی که دارای مشکلاتی نظیر اعتیاد و آسیب های دیگر هستند و سایرین نیست.

حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی

بسمه تعالی

اگرچه رسیدگی به این افراد از وظایف حکومت است ولی این باعث اسقاط تکلیف از دیگران نمی شود و چنانچه اشخاصی امکان کمک رسانی به این گونه افراد داشته باشند موظف به یاری رسانی می باشند و معتاد بودن آن افراد مجوز ترک رسیدگی به آنان نیست، البته در کمک رسانی می توان به نحوی عمل کرد که فرد آسیب دیده از آن کمک در جهت رفع نیازهای واقعی خود استفاده کند نه در جهت انجام اموری مثل تهیه مواد مخدر.

حضرت آیت الله العظمی سید صادق روحانی

بسمه تعالی

کمک به افراد ذکر شده از واجبات مسلمه است خصوصا برای حکومت، حتی پیغمبر صلی الله واله می فرماید: اگر شخص متمولی تقاضای مساعدت کرد لسانا یا عملا، شما کمک کنید من به حساب کمک به مستحقین می گذارم.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

بسمه تعالی

بر مردم و حکومت اسلامی لازم است هم آنها را با زبان خوش و مؤدبانه نهی از منکر کنند و هم در حد توان به حل مشکلات آنها کمک کنند.

حضرت آیت الله العظمی صانعی

بسمه تعالی

به طور کلی کمک به فقرا و مستمندان امری مطلوب است که همه مردم مخصوصا کسانی که امکان مالی بهتری دارند می توانند بخشی از اموال خود را در این جهت هزینه نمایند ولی آنچه رافع مشکل ذکر شده در سوال است برنامه ریزی دولت و حکومت ها است تا با امکاناتی که در اختیار دارند معضلات ذکر شده را برطرف نمایند.

Back To Top