skip to Main Content
۰۲۱-۴۴۲۶۹۶۵۶

تولد دوباره یک سازمان مردم‌نهاد است که هدف اصلی‌اش افزایش کیفیت زندگی مصرف‌کنندگان مواد، افراد در حال بهبودی و اعضای خانواده آنهاست. در مسیر تحقق این هدف تولد دوباره برنامه‌های مختلف اما همسویی را دنبال می‌کند، از آموزش‌های تخصصی و تربیت مشاوران همتا برای کار کردن در حوزه‌های درمان و کاهش آسیب گرفته تا فعالیت‌های حمایت‌جویی و ترویجی و تولید محتوای تخصصی برای تاثیر بر سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزهای حوزه مواد مخدر و محرک در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی.

اساس نامه جمعیت خیریه تولد دوباره

اساس نامه جمعیت خیریه تولد دوباره در سال ۱۳۸۴ به عنوان یک موسسه غیرسیاسی و غیرانتفاعی تصویب شد.

بر اساس آنچه در این اساس نامه آمده است، پیدایش تغییر و تحول در معتادان سابق که علاقمند به زندگی بدون مواد مخدر و بازگشت به اجتماع به عنوان شهروندان مسئول و سازنده یکی از اهداف این جمعیت خیریه است.

هم‌چنین آگاه‌سازی اجتماعی برای تغییر باور و فرهنگ‌های ناسالم درباره اعتیاد، حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده و انتقال تجربه چگونگی برخورد با افراد معتاد در خانواده و ایجاد زمینه‌های مشارکت‌های مردمی/ دولتی برای آگاه‌سازی، پیشگیری و تعدیل صدمه‌های اعتیاد به خانواده و اجتماع از دیگر اهداف این جمعیت است.

دانلود متن کامل اساس نامه

دانلود متن کامل اساس‌نامه جمعیت خیریه تولد دوباره

سیاست اصلی تولد دوباره تلاش برای نوآوری و حفظ پویایی حوزه درمان و کاهش آسیب اعتیاد در کشور و منطقه است. به همین دلیل همیشه تلاش می‌کند نسبت به روند تغییرات در این حوزه حساس باشد، خلاء‌های موجود و نیازهای جدید را شناسایی کند و با استفاده از تجربیات موفق جهانی و به کارگیری تجربه و دانش متخصصان و فعالان اجتماعی کشور، برنامه‌های درمانی و کاهش آسیبی خلاقانه و کارآمدتری را طراحی و راه‌اندازی کند. سپس برای توسعه و ترویج این برنامه‌های جدید در سطح کشور با دولت و فعالان مدنی حوزه اعتیاد وارد مذاکره و حمایت‌جویی شود.

 

Back To Top